حضور هنرمند عزیز جناب آقای امیر عباس گلاب در فصد خون سپهر

امیرعباس گلاب (زادهٔ ۲۴ آبان ۱۳۶۵ در تهران)، خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا و نوازندهٔ ایرانی است. او که از سن ۷ سالگی موسیقی را با آواز سنتی نزد پدر خود آغاز کرد. وی ۱۴ سال بیشتر نداشت که نواختن گیتار را آغاز کرد و به سبک پاپ، گرایش پیدا کرد. پس از مدتی با آقای فرمان فتحعلیان آشنا شد و دیدگاهش به موسیقی، دگرگون شد و بعد از آن، شروع به آموزش گیتار فلامنکو کرد و اندکی پس از این آشنایی، آغاز به آهنگسازی و ترانه‌سرایی کرد.

امیرعباس گلاب که دارای تحصیلات موسیقی است برای دوره‌ای کوتاه نزد محمد نوری، شروع به کار کرد و اولین تک‌آهنگ خود را در سال ۱۳۸۶ تحت عنوان «فقط برو»، ارائه کرد.

او بعدها به سبک خود، تغییرات جزئی داد و به سبک پاپ راک روی آورد ولی سبک اصلی و کنونی او، پاپ است.[۱][۲][۳]

در سال ۱۳۸۷، امیرعباس گلابی، تیتراژ سریال ستایش را اجرا[۴] و پس از پخش این تیتراژ بود که شروع به پخش تک‌آهنگ‌های رسمی خود کرد. از آهنگ‌های وی همچون قدم، خدایا کجایی و هوس کردم، هستند.

در پی ساخت فصل دوم سریال ستایش، امیرعباس گلاب باز هم به همکاری در این پروژه دعوت شد و تیتراژ فصل دوم این سریال را نیز به عهده گرفت.[۵]

او همچنین در ۹ مرداد ۱۳۹۶، نخستین کنسرت خود را در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، برگزار کرد. امیرعباس گلاب در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ آلبوم «قله» را با ۱۴ ترانه و همچنین در سال ۱۴۰۰، دومین آلبوم رسمی خود را با نام «آی مردم» منتشر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

Call Now Button